10 trików z mikrofalówką, z których musisz zacząć korzystać!

Porady Data publikacji: 16 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które dzisiaj znajduje się praktycznie w każdej kuchni. Jednak rzadko wykorzystujemy cały jego potencjał. Służy nam tylko do podgrzewania potraw, a możemy wykorzystać ją na więcej sposobów. Oto parę trików z kuchenką mikrofalową, które warto znać!

1. Szybka jajecznica

Nie masz rano czasu na brudzenie patelni i talerza? Chcesz zjeść szybką jajecznicę? Przygotuj ją w kubku i mikrofalówce. Wystarczy rozbić jajko w kubku, dodać odrobinę mleka, solu i pieprzu oraz zamieszać. Włóż jajko o mikrofalówki na średnią moc i 1:30min. Jajecznica gotowa :)

2. Ziemniaki z mikrofalówki

Masz gotową surówkę i mięso, ale nie chce Ci się gotować ziemniaków do obiadu? Zrób w ziemniaku parę dziur za pomocą widelca i włóż ziemniaka na 3-4 minuty do mikrofalówki. Wyjdzie prawie jak z ogniska :)

3. Obieranie czosnku

Chcesz szybciej obrać czosnek? Włóż parę ząbków do mikrofalówki na średnią moc na 15 sekund i wyciśnij go z łupinki. Wyjdzie z łatwością.

4. Suszenie ziół

Potrzebujesz suszonych ziół? Umyj liście i odsącz na ręczniku papierowym. Włóż do mikrofalówki na 30 sekund na pełną moc. Potem odwróć je na drugą stronę i nastaw ponownie 30 sekund. Po 4 minutach (przewracaj co 30 sekund) będą suche i możesz użyć ich jako przyprawy.

5. Obieranie pomidorów ze skórki

Nie musisz wcale gotować wody i parzyć pomidorów aby obrać je ze skórki. Wystarczy 30 sekund w mikrofalówce na średniej mocy i skórka zejdzie jak poparzona :)

6. Gotowanie warzyw

Wiele warzyw możesz ugotować w kuchence mikrofalowej. Np. zielony groszek. Wystarczy zalać go wodą, dodać trochę soli i włożyć do mikrofalówki na 10 minut na pełną moc. Po tym czasie odstaw go na pół godziny i przygotuj resztę posiłku, a groszek będzie idealnie ugotowany.

7. Odświeżanie pieczywa

Chcesz szybko odświeżyć pieczywo albo czerstwe pączki? Włóż je na 10 sekund do mikrofalówki na pełną moc. Będą jakby były prosto wyjęte z pieca :)

8. Sprawdzanie naczyń czy nadają się do mikrofalówki

Jeśli nie wiesz czy np. naczynie, które masz nadaje się do stosowania w mikrofalówce (oczywiście nie może być metalowe) to wystarczy włożyć je, a na nim położyć kubek z wodą. Nastaw na minutę i zobacz czy woda jest gorąca. Jeśli woda jest gorąca, a naczynie zimne to jest ono bezpieczne do wykorzystywania w mikrofalówce.

9. Gąbka do mycia naczyń

Połóż ją do miseczki z wodą i włóż na średnią moc do mikrofalówki na 2 minuty. To zabije 99% bakterii, a ty możesz dłużej cieszyć się gąbeczką i zacząć oszczędzać :)

10. Obieranie cebuli bez łez

Włóż cebulę na 30 sekund i średnią moc do mikrofalówki i dopiero wtedy zacznij ją obierać. Dzięki temu pokroisz ją bez łez.

Źródło artykułu: http://www.partselect.com/JustForFun/Microwave-Hacks-For-Daily-Life.aspx

Podobne artykuły