10 trików, które ułatwią życie każdemu rodzicowi

Kategoria: Parenting Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-12-12

8054810-capsule-hotel-1481101964-650-02a690dc92-1481288480_fotor_collage

Życie rodzica to nie tylko pierwsze kroki dziecka, pierwsze uśmiechy i wypowiedziane słowa. To również trudności dnia codziennego, które jednak można spróbować sobie ułatwić. W tym celu wystarczy znać parę ciekawych trików :)

1. Prawidłowa postawa

Często irytuje nas gdy dzieci siedzą zbyt długo przed komputerem albo telewizorem. Ale skoro już to robią wykorzystajmy to by nabrały od razu nawyków właściwej postawy i przestały się garbić. Aby to zrobić wystarczy dać im piłkę do ćwiczeń aby na niej siedziały. To wymusi na nich prawidłową postawę.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Picie mleka

Jeśli dziecko pije mleko z butelki, a w tym czasie musisz zająć się innym jednak samo nie umie utrzymać butelki to możesz wykorzystać ten prosty trik.

3. Organizer

Wykorzystaj wiszące przeźroczyste organizery do organizacji zabawek w pokoju dziecięcym.

4. Spokojne zakupy

Naszyjnik z płatków cheerios to sposób na spokojne zakupy. Przygotuj taki dla dziecka w domu. Gdy będziecie w sklepie wręcz przekąskę dziecku. Będzie miała zabawę i zajmie sobie czas, a Ty spokojnie zrobisz zakupy.

5. Rogi dywanu

Aby dziecko nie potykało się o rogi dywanu wystarczy podkleić je rzepem :) Dzięki temu nie będą się zaginały, a dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

fot. reddit.com

fot. reddit.com 

6. Naklejki

Moje dziecko uwielbia naklejki. Ale ciągle prosi aby oderwać jakieś bo sobie z tym nie radzi. Jeśli oderwiecie otoczkę z naklejek to poradzi sobie z tym bez trudu.

7. Włosy lalki jak nowe

Jeśli chcesz by włosy lalki były jak nowe? Namocz je w płynie do myciu naczyń z wodą i odżywką do włosów. Potem rozczesz i będą jak nowiutkie :)

8. Czasopilnowacz

Kup, albo zrób sobie prostą klepsydrę, która odmierza np. 15 minut. Dzięki temu łatwiej zorganizujesz czas dziecku podczas dnia i nie będziesz słyszeć „mamo czy już minęło 15 minut?”.

9. Uczenie trzymania ołówka

Jeśli chcesz nauczyć dziecko poprawnie trzymać długopis albo ołówek to wykorzystaj ten trik z kulką z waty.

10. Lizak na zewnątrz

Jeśli zabierasz lizaka dziecku na spacer albo całego nie zje od razu możesz wykorzystać jajeczko po kinder niespodziance jako proste etui.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/20-tricks-from-parents-who-want-to-make-their-lives-easier-273460/

Podobne artykuły