10 trików, które ułatwią utrzymanie domu w czystości

Porady Data publikacji: 29 sierpnia 2016

1. Bateria łazienkowa

fot. cuteasafox.com

fot. cuteasafox.com

Weź ocet i nasącz nim ręczniki papierowe. Następnie na godzinę obłóż nimi swoje baterie łazienkowe. Po tym czasie możesz je ściągnąć i przetrzeć na sucho baterie łazienkowe. Bateria będzie lśniła jak nowa, znikną wszelkie osady :)

2. Otwory wentylacyjne

fot. askannamoseley.com

fot. askannamoseley.com

Umyj wszystkie kratki wentylacyjne, a następnie je nawoskuj woskiem samochodowym. Teraz kurz nie będzie tak łatwo się na nich osadzał, a bród będzie potem łatwiej usunąć :)

3. Plamy z rdzy

fot. diyconfessions.com

fot. diyconfessions.com

Na szczotkę nanieś trochę pasty do zębów i soku z cytryny, a następnie wyszoruj plamę z rdzy :) To prosty środek, który pomoże Ci zrobić porządek.

4. Czyszczenie granitu

fot. theboldabode.com

fot. theboldabode.com

Granitowe blaty dosyć łatwo wyczyścisz mieszając 2 szklanki wody i 1/4 filiżanki alkoholu oraz 5 kropli płynu do mycia naczyń. To lekki detergent nie zawierający dużej ilości chemii :) Powierzchnia będzie czysta, błyszcząca i zdezynfekowana. Można na niej dalej kłaść jedzenie :)

5. Czyszczenie zlewu

fot. lemonslavenderandlaundry.com

fot. lemonslavenderandlaundry.com

Jeśli twój zlew wygląda tak jak ten po lewej stronie, a chcesz aby zaczął wyglądać jak ten po prawej to wystarczy jeden prosty trik. Namocz gąbkę w wodzie utlenionej i łagodnie przetrzyj zabrudzenia. Pozostaw na parę minut, a następnie przetrzyj zmywakiem. Magia :)

Podobne artykuły