10 trików, które przydadzą się podczas zimy

Porady Data publikacji: 13 stycznia 2016

Zimy chyba nikt z nas nie lubi. Zwłaszcza związanych z nią uciążliwości – z którymi jednak możemy sobie szybciej poradzić jeśli znamy odpowiednie triki. Te właśnie Wam przedstawimy w niniejszym artykule :)

Miniaturka-Facebook

Jeśli masz problem z zamarzniętą szybą, a nie masz ze sobą skrobaczki to możesz użyć karty lojalnościowej lub ewentualnie karty kredytowej.

1-2

Jeśli zamarznie zamek to wystarczy podgrzać klucz zapalniczka i włożyć go do zamka. Jeśli za pierwszym razem nie pomoże to po kilku próbach z pewnością otworzysz zamek nie łamiąc przy tym klucza.

2016-01-13_141856

Unikaj wymrożenia mieszkania przez przeciągi. W tym celu wystarczy pod oknami i drzwiami położyć ręczniki – lub specjalne długie pluszaki, które od razu pełnią rolę dekoracji :)

3-2

Gdy temperatura jest minusowa warto posmarować twarz kremem dzięki temu nie odczujemy tak przenikliwego zimna.

4

Zimą na pewno przyda Ci się sweter, ale co gdy zmechacił się? Wtedy wystarczy oczyścić go zwykłą maszynką do golenia :)  Będzie jak ze sklepu!

5-2

Zrób sobie ociekacz na buty by nie pobrudzić i nie zmoczyć podłogi śniegiem. Wystarczy, że weźmiesz podstawkę pod długą doniczkę i wysypiesz ją żwirkiem.

6-2

Niepotrzebne swetry możesz przerobić na ciepłe i stylowe rękawiczki :)

Mitten-Pattern

Jeśli nie chcesz by stopy Ci zmarzły podczas długiego biegania posmaruj je antyperspirantem w kulce.

9-1

Jazda zimą rowerem może być niebezpieczna. Dlatego warto zabezpieczyć się i wziąć trytki i przerobić opony na zimowe :) To proste i genialne!

474_Fotor_Collage2

Jeśli szyby w aucie podczas zimy Ci parują to nic dziwnego, zwiększona wilgotność jest tego przyczyną. Wtedy wystarczy wypełnić skarpetkę ryżem i położyć pod siedzenie. Będzie pochłaniać wilgoć.

3

Podobne artykuły