10 sposobów na podkręcenie metabolizmu i zmniejszenie brzuszka

DomPelenPomyslow.pl 10 sposobów na podkręcenie metabolizmu i zmniejszenie brzuszka
1. Jeśli będziesz rano zaraz po przebudzeniu pić wodę z cytryną, a po 30 minutach jeść energetyczne śniadanie masz szansę na to, by twój metabolizm ruszył z kopyta :)
2. Nie zapominaj o spacerach – spacer jest bardzo pomocny wpodkręceniu metabolizmu. A jeśli chcesz dodatkowo spalić trochę tłuszczu z brzucha to radzę spacer na przemian z biegiem. 30 minutowy spacer powinien wyglądać tak:
2 minuty spaceru, 1 minuta wolnego truchtu
3.  Jeśli do tej pory byłaś przekonana, że aby schudnąć i pozbyć się tłuszczu z brzucha musisz bezwzględnie ograniczyć spożywanie tłuszczy to twój największy błąd! Nie o tłuszcze tu bowiem chodzi, a o tłuste potrawy. Tłuszcze szczególnie kwasy tłuszczowe omega bardzo pomagają w odchudzaniu i zrzucaniu tłuszczowej oponki :)
4. Bardzo ważne w przyspieszeniu metabolizmu jest białko! Trawienie białka to dodatkowa praca dla naszego organizmu, poza tym białko buduje masę mięśniową.
5. VIVA ZIELONE WARZYWA! Warzywa takie jak kapusta, szpinak, jarmuż, brokuły – doskonale podkręcają metabolizm i ułatwiają spalenie tłuszczu z brzucha.
6. Jedz pikantne potrawy! Dodawania do posiłków pieprzu, papryczek chili, sprawi, że zwiększymy temperaturę ciała, a to zmusi organizm to spalania tłuszczu i szybszego metabolizmu.
7. Pij na zdrowie! Woda, dużo wody, herbatę zieloną, herbatę czerwoną! To wypłucze z organizmu toksyny, a jak wiadomo toksyny lubią tłuszczyk. Nie będzie toksyn – nie będzie otyłości i dużego spasionego brzucha :)
8. Rób sobie regularnie body-wrapping! Po pierwsze taki zabieg także pomoże ci pozbyć się toksyn z organizmu, a po drugie masując ciało podczas peelingu poprzedzającego body-wrapping także pozytywnie wpłyniemy na metabolizm.
Zobacz tutaj jakie świetne efekty daje body-wrapping! Ta laska w miesiąc zmniejszyła obwód ud o 2 cm i pozbyła się cellulitu!
9. Przestań się stresować! Ja wiem, że to nie takie proste, ale przez stres nie możesz przyspieszyć metabolizmu, bo zamiast się skupić na odchudzaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej, ty myślisz o zajadaniu stresu!
10. Śpij dobrze! Wiele z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, z tego jak ważny w odchudzaniu jest sen. Podczas snu organizm się regeneruje, komórki oczyszczają i dzięki temu nasz metabolizm z rana może ruszyć z kopyta dodając nam energii do działania na cały dzień! :)
Zobacz również
Skomentuj

10 sposobów na podkręcenie metabolizmu i zmniejszenie brzuszka