10 sposobów, dzięki którym w Twoim domu zapanuje porządek

Porady Data publikacji: 26 października 2016 / Aktualizacja: 2024-01-13

Utrzymanie porządku to bardzo ważna kwestia. Jeśli wprowadzimy do swojego domu kilka praktycznych rad i zasad, to będzie to o wiele łatwiejsze. Jest to o tyle dobre, że potem tracimy dużo mniej czasu na sprzątanie. Nie musimy też szukać rzeczy, bo każda ma swoje miejsce. Przedstawiamy Wam 10 sposobów na utrzymanie porządku w domu, które musicie wypróbować.

  1. Utrzymanie porządku jest łatwiejsze niż ciągłe sprzątanie
  2. Wymaga ono zaparcia, ale daje więcej wolnego czasu
  3. Wszystko powinno mieć swoje miejsce

Utrzymanie porządku w kuchni

Zaczniemy od kuchni. Zobaczcie, o ile lepiej wszystko wygląda, gdy ma swoje konkretne miejsce. Dużo łatwiej połapać się gdzie co leży już po otwarciu szafki, wcale nie musimy w niej grzebać. Bardzo ciekawy pomysł to kubki wiszące na hakach przykręconych do półki wyżej. Wszelkie pudełka, również pomogą Ci lepiej zapanować nad rzeczami.

Utrzymanie porządku w szafach

Nie raz pewnie mieliście tak, że otwieracie szafę, a tam armagedon. Rzeczy nie są poukładane, leżą na tych półkach co nie powinny. Co mnie najbardziej śmieszy to często facet po prostu nie wie co gdzie odłożyć :) W tym pomogą kosze z etykietami, które wystarczy umieścić na półkach w szafie.

Utrzymanie porządku w szufladach

Każdy ma w domu szuflady gdzie wrzuca wszystko. Nic nie idzie tam znaleźć, a wystarczy po prostu lepiej je zorganizować. Kup różnej wielkości koszyki z plastiku i ułóż je w szufladzie. Możesz etykietami podpisać, co w każdym z nich ma się znajdować. Dzięki temu zapanujesz nad bałaganem w szufladach.

Schowaj małe rzeczy

Jedną z podstawowych zasad utrzymania porządku jest chowanie wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które nie muszą leżeć na wierzchu. Gdy to zrobicie, pomieszczenie będzie wyglądało cały czas jak posprzątane, chociaż wszystko, co dalej w nim było, nadal w nim się znajduje. Zobaczcie, jak to wygląda na przykładzie. Wprowadzony został jeden dodatkowy mebel, w którym znalazło się miejsce, na wszystko, co leżało na wierzchu.

Pojemniki i kosze

Staraj się, by zbyt dużo rzeczy zwłaszcza małych było zorganizowanych w dodatkowe pojemniki. Zobaczcie, jak wygląda ta spiżarnia. Panował w niej bałagan, ale rzeczy zostały poukładane tematyczne, a mniejsze znalazły swoje miejsca w dodatkowych koszach.

Porządek w garderobie

Jeśli chcesz, aby garderoba wyglądała na bardziej uporządkowaną, to zamiast wieszaków wykorzystaj półki. Robi to naprawdę dużo lepsze wrażenie. Zobaczcie sami.

Tace i deski do krojenia

Dużo łatwiej jest je zorganizować, jeśli stoją pionowo. Wykorzystaj ten trik, aby wprowadzić w nich porządek. Dużo łatwiej wtedy jest je także sięgnąć.

Obracane patery

Jeśli masz głębokie szafki, to ich organizacja bywa trudna. Zwłaszcza te wysoko zawieszone — ciężko jest sięgnąć do czegokolwiek. Tworzy się w nich istny bałagan i często nawet nie wiemy, co się w nich znajduje. Do tego przyda się nam obracana patera, choćby taka z Ikea na przekąski. Wszystko ułóż na niej, a dzięki temu wystarczy ją obrócić, aby sięgnąć rzeczy z tyłu.

Garnki  w kuchni

Dużo łatwiej jest po nie sięgać, gdy nie leżą jeden na drugim, a obok siebie. To samo dotyczy patelni. Wykorzystajcie ten trik, aby lepiej zorganizować sobie szafki kuchenne.

Plastikowe pudełka

Czy u Was też to wygląda jak po lewej stronie na zdjęciu poniżej? To już wymaga zaparcia. Pokrywki trzymaj osobno, a pudełka jedno w drugim. Jeśli systematycznie będziesz trzymać się tej zasady, na pewno będziesz zadowolona.

Źródło artykułu: https://brightside.me/creativity-home/20-great-ideas-for-arranging-things-at-home-in-perfect-order-134705/

Podobne artykuły