10 roślin, które kupujesz, a możesz je sama ponownie posadzić!

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-03-03 / Aktualizacja: 2022-01-02

Kupując sałatę, bazylię czy inne rośliny, które Wam przedstawimy, zazwyczaj po użyciu wyrzucamy do kosza. Bardzo źle, bo sami możemy je ponownie posadzić i czekać na zbiory :) Dzięki temu oszczędzimy nie małe sumki, a będziemy się cieszyć zdrową żywnością wyhodowaną na parapecie. Prawda, że fajnie? :)

Vegetables-Regrow

Bazylia jest bardzo łatwa do rozmnażania, a w sklepie świeży krzak nie jest wcale taki tani. Zobacz ile zarabiają na to producenci. Wystarczy zerwać kilka listków z łodygą i wsadzić do szklanki z wodą aby się ukorzeniły, a następnie przesadzić do doniczki. Prawda, że proste?

Vegetables-Regrow1

Sałatę rzymską również łatwo jest posadzić na nowo. Obierz ją z liści, zostaw trochę od góry i wsadź do ziemi. Pamiętaj aby ją podlewać, a już nie długo będziesz mogła się cieszyć świeżą sałatą.

Vegetables-Regrow2

Tak, marchewkę również możesz posadzić. Pamiętaj tylko by nie kroić ją do końca – zostaw część korzenia. Połóż w wodzie zanurzając do połowy, po 1-2 tygodniach wierzchołki marchwi zaczną kiełkować.

Vegetables-Regrow3

Zielona cebula odrasta bardzo szybko. Wystarczy wyciąć dymki na około 1/2 długości i umieścić w szklance wody. Po jakimś czasie będziemy mieli znów zieloną cebulkę :) Efekt na zdjęciu zajął 10 dni.

diy-roman-shades_Fotor_Collage

Czosnek wyrośnie jeśli poświęcimy jeden ząbek i trochę wody w szklance. To takie proste :)

Vegetables-Regrow5

Seler również bardzo łatwo odrasta. Wystarczy odciąć podstawę, resztę umieścić w szklance w słonecznym miejscu. Po tygodniu można przenieść go do ziemi.

Vegetables-Regrow6

Kolendra również rośnie bardzo ładnie w domowych warunkach. Najpierw łodygi zanurzamy w szklance wody aby się ukorzeniły. Gdy urosną przenosimy ją do ziemi i stawiamy w słonecznym miejscu. Dzięki temu będziemy mieć zawsze świeży zapas kolendry.

Vegetables-Regrow7

Lubisz dodawać świeżą trawę cytrynową do swoich potraw? Możesz łatwo uprawiać ją w domu. Łodygi umieszczamy w wodzie i czekamy, aż się zakorzenią. Potraw to ok. 2-3 tygodnie. Wtedy możemy ją przesadzić, ale pamiętajmy, że musi stać w ciepłym miejscu.

Vegetables-Regrow9

Kawałek korzenia imbiru wystarczy wsadzić do ziemi. Wcześniej moczymy go jednak przez noc w wodzie. Trzymamy w słonecznym miejscu, a imbir sam zacznie rosnąć. Minusem jest czas, podobno trzeba aż roku aby korzenie były na tyle duże aby warto było je zebrać.

Vegetables-Regrow10

Cebulę również łatwo jest sadzić i sama odrasta. Wystarczy dno cebuli pozostawić do wyschnięcia i osadzić w glebie.

Vegetables-Regrow13

Podobne artykuły