10 produktów z Twojej diety, które mogą zabić Twojego psa

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-08-24

Czekolada to produkt, który ze względu na zawartość kofeiny może spowodować u psa wymioty, silne bóle, kołatanie serca czy odwodnienie. W konsekwencji może dojść nawet do śmierci Twojego pupila.

z10604323Q

Mleko to kolejny produkt, który pijemy, a którego nie powinniśmy dać naszemu psu. Zawiera ono cukry, których organizm psa nie jest w stanie przyswoić. W nadmiarze może spowodować śmierć, a już na pewno biegunkę i wymioty.

mleko

Cebula może być powodem obumierania czerwonych krwinek co w konsekwencji sprawi, że pies będzie osłabiony i niemrawy. W przypadku zjedzenia dużej ilości cebuli może dojść do konieczności przetaczania psu krwi.

Czosnek również jest szkodliwy. Nawet bardziej niż cebula chociaż powoduje te same objawy, to ilość jaką trzeba go zjeść jest mniejsza.

wlasciwosci_czosnku3

Orzechy makadamia są silnie uczulające dla psa. Może dojść do niekontrolowanych objawów uczulenia jak drgawek, hipotermii czy wymiotów.

Winogrona są smaczne, ale nie dawajmy ich naszemu pupilowi. Może to silnie uszkodzić wątrobę psa, a zgon nastąpi nawet po paru dniach.

fotolia-9458832-subscrip-ed9cf4f,750,470,0,0

Awokado jest powszechnie uważane za bardzo zdrowe, ale nie dla psów. Dla nich to owoc toksyczny, który zaburza pracę żołądka i utrudnia oddychanie. Może doprowadzić nawet do śmierci.

awokado

Czasami psu dajemy ogryzek jabłka do dokończenia. Ale dla niego zawiera on toksyny, które powodują zawroty głowy, problemy z oddychaniem, a mogą być nawet powodem zapadnięcia w śpiączkę.

apple-core

Ciasto drożdżowe. Nasza babcia zawsze robi najlepsze :) Ale nie częstujmy nim psa. Może się to skończyć nawet pęknięciem ściany żołądka czy ścianek jelit.

dbe15626-8a4d-11e2-bac7-0025b511229e

Podobne artykuły