10 produktów, które pomogą zapobiec rakowi

Zdrowie Data publikacji: 08 lutego 2016 / Aktualizacja: 2018-06-25

Miniaturka-Facebook

Soja

Genisteina i daidzeina zawarte w soi zapobiegają rozwijaniu się nowotworów zależnych od hormonów czyli np. rak piersi, jajników czy prostata.

Czosnek oraz cebula

czosenek

Allicyna zawarta w czosnku hamuje wzrost komórek nowotworowych. Cebula zawiera kwercetynę, która hamuje działanie czynników rakotwórczych.

Przyprawa Curry

Przyprawa Curry to przede wszystkim kurkumina, która wykazuje działania antynowotworowe, aczkolwiek jest słabo przyswajalna dlatego warto spożywać ją z pieprzem co zwiększy jej przyswajalność.

Kapusta

fot-kapusta-biala1

Kapusta jest źródłem glukozynolany, która ma właściwości przeciwnowotworowe.

Brokuły

Zawierają to samo co kapusta dodatkowo są źródłem sulforafanu, który ma również działanie przeciwnowotworowe.

Maliny i truskawki

Zawierają kwas elagowy, który wykazuje właściwości przeciwnowotworowe. Chronią przede wszystkim przed nowotworami jelita grubego czy skóry.

Pomidory

pomidory_z_makaronowym_nadzieniem_popup_watermark

Pomidory to źródło lipenu, pewnie o nim słyszeliście to jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Co śmieszne, dużo lepiej wchłaniany jest poprzez przetworzenie pomidorów np. przecier niż zjedzenie surowego pomidora. Chroni m.in. przed rakiem piersi czy prostaty.

Zielona herbata

Jeśli ją lubisz to bardoz dobrze. Obecna jest w niej duża grupa flawonoli, które powstrzymują wzrost komórek rakowych np. raka skóry, piersi czy białaczki szpikowej.

Cytryny

Jak również wiele innych cytrusów, mogą pomóc w zapobieganiu wystąpienia chorób nowotworowych.

Winogrona

Najlepiej takie z własnej działki, zwykłe ciemne polskie winogrona. Zawierają resweratrol, który działa przeciwnowotworowy, a najwięcej jest go w skórce owoca.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły