10 produktów, które pomogą Ci zapomnieć o bólu. Domowe sposoby na ból.

Zdrowie Data publikacji: 12 listopada 2016

miniaturka-facebook

Ból to chyba coś czego nikt z nas nie lubi. Nie musi występować jedynie w przypadku jakiś uszkodzeń mechanicznych. Coś nas może zacząć boleć teoretycznie bez powodu – chociaż zawsze jakiś zdrowotna dolegliwość za tym wszystkim stoi. Jeśli chcesz pozbyć się bólu nie musisz od razu sięgać po proszki. Możesz spróbować się go pozbyć i na stałe wyeliminować stosując drobne zmiany w swojej codziennej diecie. Jeśli będziesz robić to systematycznie być może migreny czy inne bóle przestaną być już dla Ciebie problemem.

Przedstawię Wam teraz 10 produktow, które z natury działają przeciwbólowo. Nie musicie skupiać się tylko na jednym. Możecie do swojej diety wprowadzić wszystkie. Mogą być jedynie dodatkiem do potraw jak np. ostra papryka może być składnikiem sałatki. Ważna jest tutaj systematyczność.

Ostra papryka

2016-11-12_135150

Ostra papryka zawiera kapsaicynę, która ma działanie przeciwbólowe. To chyba najstarszy lek przeciwbólowy znany ludzkości. Można nawet stosować ją zewnętrznie wmasowując np. w krzyż. Poczujesz rozchodzące się ciepło.

Ryby morskie

2016-11-12_135225

Ryby morskie zwłaszcza tłuste jak łosoś są źródłem cennych kwasów tłuszczowych omega-3. Poprawiają krążenie i poprawne działanie serca. Systematycznie spożywane mogą eliminować niektóre bóle lub zmniejszać ich oddziaływanie.

Imbir

ginger-1714196_960_720

Imbir nosi przydomek naturalnej aspiryny ze świata roślin. Ma działania przeciwzapalne w układzie mięśniowo-szieletowym. Możemy zacząć go spożywać albo utrzeć go i robić miejscowe okłady. Zapobiega też infekcjom układu oddechowego i pomaga na poranne mdłości kobiet w ciąży.

Owoce papai

2016-11-12_135344

Papaina zawarta w owocach papai ma działanie przeciwzapalne i idealnie można ją łączyć z ananasem (bromelaina). Razem te dwa enzymy są świetnym zabójca bólu i mogą usuwać obrzęki i stany zapalne.

Aloes

2016-11-12_135452

Aloesu oczywiście nie mogło zabraknąć na tej liście. Jest ot wszechstronna roślina stosowana podczas pielęgnacji urody oraz w domowej medycynie. Wystarczy pić dwa razy dziennie szklankę rozcieńczonego żelu z aloesu aby pozbyć się bólów brzucha.

Jak hodować aloes

Tahini

fot. youtube.com/watch?v=PVRiArK4wEc

fot. youtube.com/watch?v=PVRiArK4wEc

Taxini (tahini) to pasta z ziaren sezamu. Często obtacza się nią chleb i wykorzystuje jako opatrunek. Zawiera też wapń i magnez. Regularnie spożywana może wspomóc eliminację bólów mięśni i problemów ze skurczami.

Kurkuma

2016-11-12_135642

Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale i pomaga na bóle zwalczając nawet silne stany zapalne.

Jogurt naturalny

2016-11-12_135712

Bakterie kwasu mlekowego i naturalne kultury bakterii zawarte w jogurcie naturalne wspomagają pracę żołądka i jelit sprawiając, że ten nie będzie nam się skarżył okazując ból :)

Mięta

2016-11-12_135735

Mięta działa rozkurczowo więc pomaga na bóle związane z napięciami np. wywar z mięty można pić podczas bólu brzucha w okresie menstruacyjnym.

Czereśnie

2016-11-12_135756

Dojrzałe czereśnie mają ciemną barwę dzięki pigmentowi, który ma działanie przeciwskurczowe. Może pomóc w bólach stawów oraz niestrawności.

Źródło artykułu: http://www.gutfuerdich.co/essen-gegen-schmerz/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły