10 praktycznych rad, które przydadzą Ci się podczas pakowania na wakacje

Porady Data publikacji: 19 lipca 2016 / Aktualizacja: 2024-04-16

Okres wakacji to również wyjazdy na urlopy i nieodłączny problem związany z zapakowaniem wszystkich potrzebnych rzeczy oraz ograniczeniami wynikającymi z ograniczonych możliwości zabrania ze sobą wielu walizek. Jeśli chcesz spakować się z głową, to skorzystaj z tych rad.

1. Zwijanie ubrań

Jeśli zwiniesz ubrania, zamiast je złożyć to zajmą one mniej miejsca. Dodatkowo będzie łatwiej wyciągnąć odpowiednią koszulkę bez rozpakowywania walizki :)

2. Worki próżniowe

Są bardzo pomocne podczas pakowania i jednocześnie nie są takie drogie. Warto więc sobie sprawić chociaż jeden worek i schować do niego ubrania, a następnie odessać z niego powietrze. Dzięki temu zajmą mniej miejsca.

3. Kolejność pakowania

Klucz do dobrego spakowania rzeczy to tak zwana zasada piramidy. U podstawy stawiamy największe i najtwardsze rzeczy np. buty wzdłuż ścianek walizki. Dopiero później ubrania najlepiej zwinięte w rulonik.

4. Znajdź lepsze zamienniki

Pamiętaj, że wiele rzeczy ma swoje wygodniejsze do spakowania zamienniki. Dlatego, zamiast parasolki możesz ze sobą zabrać płaszcz przeciwdeszczowy.

5. Kosmetyki

Zamiast brać całe kosmetyki, których nie zużyjesz podczas tygodniowego wyjazdu kup na nie mniejsze pojemniki i je po prostu przelej. W sklepach też znajdziesz je w dużo mniejszych podróżnych opakowaniach.

6. Małe rzeczy włóż do większych

Wiele rzeczy np. spinki czy skarpety możesz włożyć do innych rzeczy np. butów. Dzięki temu zaoszczędzisz wbrew pozorom sporo miejsca.

7. Koszule i sukienki

Warto je spakować razem z wieszakami. Zajmą co prawda trochę więcej miejsca, ale za to po wyciągnięciu będą wyglądać lepiej i będziesz mogła wygodnie je przetrzymywać na miejscu.

8. Lekarstwa

Nie zabieraj ze sobą całej apteczki. Weź tylko najbardziej potrzebne tabletki, które mogą przydać Ci się po drodze. Większość lekarstw możesz przecież kupić, gdy zajdzie taka potrzeba na miejscu.

9. Puste miejsce

Jeśli zostawisz puste miejsce w walizce, twoje ubrania pogniotą się, bo będą miały miejse, by się w niej przemieszczać. Więc jeśli zostanie Ci puste miejsce, postaraj się coś tam dopakować np. maskotkę dziecku.

10. Tylko potrzebne rzeczy

Staraj się zabierać ze sobą tylko potrzebne rzeczy. Mamy tendencję do zabierania wszystkiego „bo może się przyda”. Warto jednak zachować umiar i nie zabierać rzeczy, które nie będą niezbędne, albo można je kupić na miejscu.

Podobne artykuły