10 praktycznych porad, które znały już nasze babcie

Porady Data publikacji: 16 listopada 2016

Nasi dziadkowie żyli w czasach gdy nie na wszystko istniały już gotowe rozwiązania. Trzeba było umieć rozwiązać problem domowymi metodami :) Za to dzisiaj możemy skorzystać z ich rad i sobie ułatwić życie lub zrobić coś taniej.

1. Tania kawa

Dodaj do taniej kawy szczyptę soli. Zabije ona gorycz taniej kawy i w rzeczywistości będzie ona smakować lepiej. Dzięki temu prostemu trikowi możesz zaoszczędzić pieniądze i np. kupować do pracy tańszą kawę i poprawić jej smak solą – każdy przecież podbiera ;)

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

2. Podlewanie roślin gdy nie ma nas w domu

Jeśli choć raz złapał Was deszcz gdy byliście w wełnianym swetrze to wiecie jak dobrze absorbuje on wodę. Nasze babcie o tym wiedziały i wpadły na genialny pomysł podlewania roślin gdy nie ma nas w domu. Umieszczamy miskę wody koło roślin w doniczkach i łączymy sznurkami z wełny z doniczkami. Jeden koniec sznurka wkładamy do wody, a drugi wkładamy w ziemię. To naprawdę działa.

fot. diply.com

fot. diply.com

3. Krojenie ciepłego chleba

Na pewno wiecie, że jest to bardzo niewygodne. Chleb rozwala się i nie można ukroić ładnie równych kanapek. Aby sobie to ułatwić wystarczy wcześniej rozgrzać nóż np. w gorącej wodzie.

2016-11-16_115717

4. Mleko do usuwania plam z tłuszczu

Jeśli poplamisz koszulę czymś tłustym to możesz wywabić palmę mocząc ją przez noc w mleku. Jeśli plama jest trudna do usunięcia do mleka możesz dodać trochę octu.

2016-11-16_115857

5. Wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej

Kiedyś nie było past wybielających zęby. Pomysł z sodą wykorzystywany był już w latach 60-tych. Po prostu dodawano ją do pasty do zębów, ale trzeba pamiętać, że po kuracji należy jeszcze raz umyć zęby zwykłą pastą.

brush-18729_1920

Źródło artykułu: http://diply.com/dip/article/hacks-our-grandparents-swore-by

Podobne artykuły