22 sierpnia 2016

10 praktycznych porad, które przydadzą Ci się podczas remontu

6. Wiercenie w płytkach

Jeśli zamierzasz robić w płytce otwór np. aby zawiesić haczyk to warto do tego się przygotować. Jeśli haczyk będzie na kołku 8mm to będziesz potrzebować takiego samego wiertła (wystarczy zwykłe do betonu, ale musi być ostre) oraz jednego mniejszego wiertła np. 5mm również do betonu.

Teraz naklej na płytkę kawałek taśmy malarskiej i zaznacz punkt wiercenia. Zacznij mniejszym wiertłem bez udaru w wiertarce – zrób otwór w płytce na ok. 8-10mm tyle ile ma płytka. Teraz powiększ otwór właściwym wiertłem, gdy dotkniesz ściany możesz już włączyć udar. Jest to najtańszy sposób bez żadnych specjalnych przystawek z przyssawkami czy wierteł za duże pieniądze. Dzięki temu nie uszkodzisz płytki :)

7. Stara drewniana podłoga

Jeśli stara drewniana podłoga skrzypi, a chcesz na nią położyć panele to warto ją najpierw naprawić. Jest na to prosta metoda. Najpierw przy wszystkich gwoździach wbij nowe aby dobić podłogę. Gdy to zrobisz sprawdź miejsca gdzie ona skrzypi nadal. W tych miejscach wywierć parę otworów, a pod podłogę wstrzyknij najtańszą piankę niskorozprężną z marketu. Dzięki niej podłoga nie będzie miała skoku i przestanie skrzypieć. Teraz gdy położysz panele skrzypienie nie będzie Cię denerwować.

8. Odkręcanie zardzewiałeś śruby

Gdy nie możesz odkręcić starej śruby wystarczy nasypać na nią trochę sody i przykryć ją szmatką zamoczoną w occie. Po 10 minutach spróbuj ponownie odkręcić śrubę.

9. Zdzieranie starej tapety

Jeśli chcesz bez problemu zedrzeć starą tapetę to najpierw do miski nalej sobie ciepłej wody i dodaj trochę płynu do mycia naczyń. Następnie pędzlem kilka razy zmocz tapetę. Im więcej się napije tym szybciej ją zerwiesz. Nie denerwuj się, poświęć trochę czasu, wypij kawę. Im więcej teraz poczekasz tym szybciej potem pójdzie Ci praca :)

10. Kurz

Jeśli remontujesz jeden pokój i nie chcesz aby brud wystawiał się na zewnątrz w tym tona kurzu to powieś na drzwiach mokre prześcieradło. Skutecznie ściąga ono na siebie cały kurz powstały podczas remontowania :)

Ten artkuł ma więcej niż jedną stronę Strona 1 Strona 2