22 sierpnia 2016

10 praktycznych porad, które przydadzą Ci się podczas remontu

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Kiedy warto malować ściany

Mieszkanie najlepiej malować w konkretnym okresie roku, zaczynając od początku wiosny z końcem sierpnia kończąc. Dlaczego? Farba najlepiej schnie w temperaturze od 19 do 23 stopniu C. Podczas malowania najlepiej też wywietrzyć pomieszczenie.

2. Malowanie ścian

Jeśli malujesz ściany, a farba nie równo pokrywa powierzchnię to nigdy nie maluj jej jeszcze raz i nie poprawiaj gdy jest jeszcze mokra. Tylko zepsujesz efekt. Nałóż jedną warstwę, odczekaj czas podany przed producenta na opakowaniu farby i nałóż drugą warstwę. Pamiętaj też o tym, że gdy farba jest mokra możesz nie widzieć wszystkich prześwitów. Farba zupełnie inaczej będzie wyglądać na ścianie gdy wyschnie. Dlatego maluj wałkiem najlepiej płynnym ruchem od samej góry do dołu (wałek warto mieć na tyczce) i nie powtarzaj czynności drugi raz w tym samym miejscu.

3. Odpryski farby i łatanie dziur

Jeśli farba odpryśnie, albo masz dziurę po kołku, którą chcesz załatać to możesz to bardzo łatwo zrobić mieszając trochę farby z gipsem szpachlowym. Dzięki temu gips będzie miał już właściwy kolor i jeśli efekt Cię zadowoli nie musisz go malować.

4. Odrywanie taśmy malarskiej

Pamiętaj o tym by taśmę malarską odrywać od razu po malowaniu zanim farba wyschnie. Jeśli odczekasz potem możesz oderwać taśmę wraz z fragmentami farby i krawędź nie będzie idealnie równa.

5. Zabezpieczenie wałka w przerwie podczas malowania

Jeśli malujesz i zamierzasz sobie zrobić przerwę (nawet taką do tygodnia czy nawet miesiąca) to warto zabezpieczyć wałek dzięki czemu będzie nadawał się nadal do malowania i nie zmarnujesz farby, która zdążyła w niego wsiąknąć. Jak to zrobić? Po prostu szczelnie owiń go folią spożywczą lub po prostu w jakiś foliowy worek.

Ten artkuł ma więcej niż jedną stronę Strona 1 Strona 2