10 powodów, dla których każda mama powinna mieć w domu wodę utlenioną

Kategoria: Parenting Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-11-25

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Woda utleniona to tajna broń w rękach każdej mamy rozwiązująca wiele problemów. Zobaczcie 10 powodów, dla których każda mama powinna zawsze mieć w domu wodę utlenioną :)

1. Bolące ucho i usuwanie woskowiny

3 krople wody utlenionej do każdego ucha pomogą usunąć woskowinę, a do tego potrafią poradzić sobie z początkami stanu zapalnego w uchu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Zabijanie roztoczy i zarazków

yellow-mite-847862_960_720

Wystarczy wymieszać szklankę wody utlenionej z 2 szklankami wody aby stworzyć domowy środek do usuwania roztoczy i zarazków. Wystarczy spryskać nim np. zabawki, poduszkę czy inne rzeczy.

3. Czyszczenie szczoteczek do zębów

Dziecko wyjątkowo często powinno mieć czyszczoną i wymienianą szczoteczkę do zębów, zwłaszcza nawet przy małym przeziębieniu. Dlatego aby ją zdezynfekować wystarczy na noc zamoczyć włosie w wodzie utlenionej.

4. Usuwa grzyby

pool-1085283_960_720

Gdy zabierasz dziecko na basen, albo biega na boso po jakiś powierzchniach co do, których nie masz pewności to wystarczy, że po zabawie spryskasz dziecku stopy wodą utlenioną wymieszaną z wodą 1:1. Taki domowy środek zabijający grzyby i dezynfekujący stopy możesz mieć zawsze ze sobą.

5. Środek antybakteryjny do skóry

Woda utleniona nie podrażnia i nie ma w sobie alkoholu, dlatego można stosować ją jako środek antybakteryjny np. do czyszczenia dłoni dziecka po zabawie na podwórku.

6. Rany i skaleczenia

Oczywiście drobne rany i skaleczenia powinny być od razu oczyszczone. Dlatego powinnaś mieć zawsze w domu wodę utlenioną, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna. Dzieciom małe wypadki zdarzają się natomiast bardzo często.

7. Niedrażniący środek sprzątający

2016-11-25_171541

Wodę utlenioną wymieszaną z wodą 1:1 (można dodać też octu) możemy stosować jako domowy środek antybakteryjny do np. wycierania kurzy, mycia zabawek czy mebli. Jeśli nie chcemy przy małym dziecku stosować chemii gospodarczej to jest to dobry sposób na sprzątanie mieszkania.

8. Katar

Roztwór wody utlenionej i soli fizjologicznej możemy wykorzystać do płukania zatok również u dzieci. Do 5ml soli fizliologicznej dodajemy 2-3 krople wody utlenionej. Dziecko układamy na plecach głową w dół i zakraplamy miksturę raz do jednej, raz do drugiej dziurki. Gdy spłynie oczyści nos i dziecku będzie łatwiej zasnąć :)

9. Lewatywa

Gdy dziecko masz problem możesz wykonać mu lewatywę z wody utlenionej. Na każdy litr ciepłej wody destylowanej dodajemy łyżkę wody utlenionej.

12. Odkażanie smoczków

2016-11-25_171630

Tak samo jak szczoteczki do zębów również dziecięce smoczki możesz często odkażać używając do tego wody utlenionej, która jest bezpieczna.

Podobne artykuły