10 porad, które musisz znać zanim wyjedziesz na Wakacje

Porady Data publikacji: 13 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2023-03-16

Zebraliśmy dla Was 10 praktycznych porad, które na pewno przydadzą Wam się na wakacjach :) Warto je znać więc przeczytajcie je jeszcze przed wyjazdem, a na pewno będzie przyjemniejszy i pomogą Wam w niektórych sytuacjach.

1. Zabezpiecz się przed kosztami telefonu

Jeśli jedziesz za granicę, a zwłaszcza do kraju, który nie jest w Unii zabezpiecz się przed niepożądanymi kosztami Internetu i telefonu. Najpierw wyłącz dane komórkowe. Nawet jeśli nie korzystasz z Internetu aplikacje, które masz na telefonie będą się łączyć z nim aby zsynchronizować informacje. Dlatego lepiej go wyłączyć. Dowiedz się również o koszt roeamingu u swojego operatora komórkowego .

2. Zabezpiecz telefon na plaży

Uważaj aby Twój telefon nie został zepsuty przez wilgoć albo piasek. Wystarczy włożyć go do strunowego woreczka i zamknąć. Nadal będzie można go obsługiwać :)

3. Co zrobić gdy woda naleje się do uszu

Jeśli podczas pływania woda nabierze się do uszu i ciężko ją usunąć to weź woreczek foliowy i spróbuj go nadmuchać. Ten trik działa :)

4. Uważaj na stopy na plaży

Na wielu plażach np. chorwacji gdzie jest dość skaliście warto zaopatrzyć się w specjalne plażowe buty do kąpieli. Dzięki temu nie poranisz stóp.

5. Zorganizuj sobie przejściówki

Zanim wybierzesz się do jakiegoś kraju sprawdź jakie gniazdka tam znajdziesz i zorganizuj sobie odpowiednie przejściówki. Inaczej możesz zostać bez możliwości naładowania najpotrzebniejszych sprzętów elektronicznych.

6. Ładowanie bez ładowarki

Załóżmy sytuację wcześniejszą, nie sprawdziliście jakich potrzebujecie przejściówek i nie możecie naładować telefonu. Wtedy warto mieć ze sobą chociaż kabel USB od telefonu. Zawsze możecie podłączyć go do gniazda USB w hotelowym telewizorze i doładować telefon.

7. Co zrobić gdy nadepnę na jeżowca

Taka sytuacja może się zdarzyć podczas wakacyjnych wojaży w ciepłych krajach. Zapewne niewiele osób wie co w tedy zrobić, u nas takiego problemu nie ma więc wiedza ta nie jest powszechna. Posmaruj to miejsce oliwą i owiń gazą. Kolce zrobią się miękkie po jakimś czasie i wtedy można je wyciągnąć za pomocą igły. Warto jeszcze wtedy to miejsce odkazić i udać się do lekarza.

8. Co zrobić gdy poparzy Cię meduza?

Jeśli zostaniesz poparzona przez meduzę o co wcale nie trudno w wielu ciepłych krajach, do których wyjeżdżamy na wakacje to należy zrobić prostą rzecz. Meduza zostawi na skórze czubek parzący, którego trzeba się pozbyć a następnie posmarować miejsce oparzenia octem i spirytusem oraz zrobić kompres z pokrojonych pomidorów. Następnie smarujemy je kremem z hydrokortyzonem i zażywamy leki antyhistaminowe. Najlepiej skontaktować się przed tym z lekarzem.

9. Jedz kiwi

Mało osób o tym wie, ale gdy jemy kiwi podczas wakacji to nie tylko dostarczymy organizmowi wielu witam, ale też sprawimy, że nasza skóra będzie lepiej i szybciej się opalało. Dlatego warto na czas wakacji wprowadzić do swojej diety kiwi :)

10. Ryzykowne gesty

Nie w każdym kraju gesty, których u nas powszechnie używamy np. kciuk w górę są tak samo odbierane. Warto się z tym zaznajomić :)

stylowi_pl_plakaty-i-obrazy_ryzykowne-gesty-infografika_7140217

Podobne artykuły