10 pomysłów, które ułatwią życie każdej mamie

Kategoria: Parenting Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-02-27

Wykorzystaj makaron lub podłużną poduszkę aby dziecko w nocy nie zsunęło się z łóżka. Dzięki temu ty bezpiecznie możesz odejść do swoich obowiązków, a dziecko w tym czasie będzie bezpiecznie spać.

14

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z zakładaniem butów bo nie odróżnia prawego od lewego to rozetnij naklejkę i naklej w butach tak by razem stanowiła całość. Teraz dziecko już się nie pomyli.

Zaobserwuj nas na Facebooku

45

Chcesz podać dziecko na mieście jogurt ale nie masz łyżeczki? Możesz ją zrobić z wieczka. To proste :)

54-1024x410

Opakowania na sosy możesz wykorzystać jako pudełka na smoczki. Jeśli natomiast chciałabyś odzwyczaić dziecko od smoczka wystarczy odciąć górę z gumki i mówić dziecku, że smoczek jest zepsuty. Z czasem samo go wyrzuci :)

64

Dmuchany basen to super pomysł na bezpieczną zabawę dziecka w salonie, a do tego jeśli lubisz wypić kawę w ogrodzie i odpocząć, wystarczy długi sznurek i huśtawka :)

74

Jeśli dziecko lubi otwierać lodówkę zrobisz prostą blokadę z dwóch samoprzylepnych wieszaków. Papier toaletowy przed rozwinięciem możesz zabezpieczyć gumką recepturką.

82

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka  w domu. Dywany możesz podkleić rzepem żeby nie zawijały się. Dziecko na pewno się nie potknie. Na spody kapci możesz nałożyć paski z gorącego kleju, dzięki temu dziecko nie pośliźnie się w domu – albo na basenie w klapkach.

91

Wykorzystaj produkty, które masz w domu aby zabezpieczyć drzwi i ściany. Pianka makaronowa na basen świetnie ochroni dziecko przed przytrzaśnięciem palców albo obiciem ściany. Aby dziecko nie otworzyło samo klamki albo nie uderzyło nią o ścianę, możesz użyć plastikowego opakowania.

10

Jeśli chcesz dać dziecku rzymskie ognie, możesz zabezpieczyć jego dłonie za pomocą plastikowego kubeczka na napój.

12-11

Jeśli jedziesz na wakacje, możesz zrobić tatuaże z numerem telefonu. Można takie wykonać w internecie, są do tego specjalne strony. Tatuaż tak jak taki z gumy robisz dziecko na ręce, a gdy się zgubi z pewnością ktoś znajdzie u niego numer do Ciebie.

141

Podobne artykuły