20 kwietnia 2015

10 niezwykłych zastosowań: rolki po papierze toaletowym

2015-04-20_005018

1. Lep na muchy

Jako, że już niedługo będzie lato (o ile przyjdzie najpierw wiosna), a wraz z nią pojawią się nasi ulubieńcy, czyli natrętne muchy i komary, przygotuj się na atak już teraz. Zostaw kilka rurek po papierze toaletowym, a latem obklej je taśmą dwustronną i zawieś w wybranym miejscu.

2. Przedłuż rurę od odkurzacza

Przeklęte pajęczyny! Dlaczego one nie pojawiają się niżej, a tylko samych rogach i nie można ich dosięgnąć odkurzaczem? Jest na to sposób! Przedłuż rurę odkurzacza za pomocą rurek po papierze.

3. Rozpałka i brykiety

Nie chce się chwalić, ale jestem mistrzem w rozpalaniu grillów, ognisk i kominków. Jak ja to robię? Oto mój sposób: Zaklej taśmą jeden koniec rurki, napchaj do niej ile tylko się da makulatury, a następnie zaklej drugi koniec. Pamiętaj, że im więcej papieru napchasz, tym brykiet będzie się dłużej palił.

4. Wysusz rękawiczki

Umieść rurkę papieru toaletowego w rękawicy i powieś ją na suszarce. Obecność papieru znacznie przyspieszy suszenie. Trik polecany przez narciarzy, którzy szusują przez kilka dni z rzędu i nie mogą sobie pozwolić na osiem par rękawic.

5. Zrób porządek z kablami

Wiem, że komputer, telewizor czy inne urządzenia elektroniczne są przydatne w życiu, ale po co nam kable? Dzisiejsza technologia nie pozwala się ich pozbyć, więc na razie można zrobić coś, żeby się nie plątały. Zwiń je starannie i przed włączeniem do kontaktu przełóż przez rurkę od papieru toaletowego.

6. Zabawka dla chomika

Po co kupować chomikowi nowe zabawki do klatki? Są drogie i szybko się niszczą. Wrzuć pupilowi kilka rurek po papierze toaletowym. Chomiki uwielbiają chować się po różnych ciemnych i ciasnych norkach. Kiedy je zniszczą, wymień na nowe. Proste i tanie!

7. Napowietrzanie kompostu

Rozdrobnione kawałki rurek papieru toaletowego są idealnym sposobem na napowietrzenie kompostu. Jeżeli Twój kompost zaczyna śmierdzieć i przyciągać muchy, dorzuć do niego kawałki rurek. Tekturowe przedmioty rozkładają się łatwo tworząc kieszenie powietrzne, które napowietrzają Twoja mieszaninę.

8. Przechowaj sznurka

Nie ma nic gorszego od rozplątywania sznurka. Jest na to sposób, aby do tego nie dopuścić. Wykorzystaj rurkę, zrób nacięcia na końcach. Wsuń koniec sznurka w jedno z nich, następnie nawiń sznurek na rurkę, a drugi koniec wsuń w drugie nacięcie.

9. Przechowaj skrawki tkanin

Zwiń skrawki tkanin materiału i wsuń do rurki po papierze toaletowym. Żebyś nie miała problemów z ich odnalezieniem, naklej kawałek na zewnątrz rurki. Sprytne i tanie!

10. Lampki choinkowe

Co rok to samo. Godziny przy rozplątywaniu lampek choinkowych. Nikt tego nie lubi. Nawiń je na tekturowe rurki, a końce zaklej taśmą. Jakie to będzie miłe uczucie rozwiesić je bez problemów za rok.