10 niezwykłych zastosowań ogórka

Porady Data publikacji: 10 czerwca 2015 / Aktualizacja: 2018-05-19

Ogórki to świetne warzywa, które zawierają bardzo mało kalorii i składają się w większości z wody. Jednak oprócz oczywistych zastosowań okazuje się, że mają ich dużo więcej i to bardzo ciekawych.

1. Wypoleruj buty

Nie kupuj pasty do butów. Weź plasterek ogórka i wypoleruj swoje buty. Szybko i tanio uzyskasz super połysk oraz wodoszczelność.

2. Pozbądź się brzydkiego oddechu

Nieświeży oddech? Weź plasterek ogórka do ust i przytrzymuj językiem przy podniebieniu. Wytrzymaj tak kilka minut. Efekt chemiczny zabija bakterie, które powodują nieświeży oddech.

3. Pozbądź się bólu głowy lub kaca

Zmęczony po pracy? Ból głowy? A może kac? Przed snem zjedz połowę świeżego ogórka, aby uzupełnić niedobory składników odżywczych. Ogórki są bogate w witaminy z grupy B, cukier i elektrolity, czyli rzeczy, które Ci pomogą uniknąć bólu głowy lub kaca.

4. Usuń bazgroły ze ściany

Dzieci porysowały ścianę kredkami lub samemu to zrobiłeś/aś przez przypadek? Usuń je poprzez pocieranie ogórkiem.

5. Energetyk

Jeżeli jesteś zmęczony i brak Ci sił to sięgnij po ogórka. Ogórek zawiera wystarczająco dużo węglowodanów i witamin z gruby B, aby dać Ci kopa. Poza tym jest zdrowszy niż kawa czy energy drink.

6. Złagodź poparzenia słoneczne

Słonko zbytnio przypiekło? Zapomniałeś o kremie do opalania? Ogórek podobnie jak aloes łagodzi skórę i oparzenia.

7. Obniż ciśnienie i cholesterol za jednym zamachem

Masz wysokie ciśnienie krwi? Dodaj do swojej diety ogórka. Ogórek skutecznie obniża ciśnienie krwi, a w ostatnim czasie są prowadzone badania nad jego działaniem zmniejszającym cholesterol.

8. Zmniejsz cellulit i pozbądź się zmarszczek

Szukasz łatwego sposobu pozbycia się cellulitu i zmarszczek? Wypróbuj pocieranie plasterkiem ogórka problematycznych miejsc. Związki chemiczne zawarte w ogórku spowodują napinanie się włókien kolagenowych, umocnią zewnętrzną warstwę skóry i zmniejszą widoczność cellulitu. Ta sama metoda działa również świetnie na zmarszczki.

9. Napraw skrzypiące zawiasy

Nie kupuj WD 40 by naprawić skrzypiące zawiasy. Po prostu użyj ogórka i wetrzyj go w odpowiednie miejsce. Szybko, łatwo i tanio!

10. Uratuj swój ogródek

Larwy i ślimaki rujnują przydomowe uprawy? Umieść kilka plasterków ogórka w aluminiowej puszce, np. po coli i ustaw ją w swoim ogródku. Związki chemiczne zawarte w ogórku reagują z aluminium wydzielając niewykrywalne zapachy dla ludzi, ale dla ślimaków lub larw już nie. Szybko pozbędziesz się nieproszonych gości na cały sezon.

Podobne artykuły