3 grudnia 2016

10 niezawodnych sztuczek, które musisz wykorzystać podczas świątecznych porządków

1. Czyszczenie mikrofalówki

To szybki sposób na wyczyszczenie mikrofalówki. Nasącz gąbkę octem i połóż w mikrofalówce na talerzyku. Nastaw na pełną moc na 3 minuty i po tym czasie wystarczy już tylko przetrzeć mikrofalówkę w środku papierowymi ręcznikami. Nawet najgorszy zaschnięty tłuszcz bez problemu zejdzie.

2. Czyszczenie materacy

fot. epimg.net

fot. epimg.net 

Chcesz odświeżyć materace przed przyjazdem gości? Nie musisz oddawać ich do pralni. Wystarczy posypać je sodą oczyszczoną i zostawić na 2 godziny, a po tym czasie po prostu odkurzyć. Zabije to roztocza i bakterie, odświeży brzydki zapach oraz usunie niektóre plamy i zabrudzenia.

3. Deska do krojenia

Jak często dezynfekujesz deski do krojenia? Powinnaś to robić chociaż raz w tygodniu! Jest to bardzo proste, wystarczy sok z cytryny i sól. Posyp solą deskę, a następnie dokładnie przetrzyj połówką cytryny.

4. Kran w łazience

Przetrzyj kran papierem do pieczenia, który wstępnie nasączony jest woskiem. Dzięki temu zacieki nie pojawią się na nim tak szybko. Zadziała to tak jak wosk na lakierze samochodu, na pewno widziałaś jak krople spływają nie zostawiając śladu :)

5. Czyszczenie srebrnych sztućców

cutlery-554069_960_720

Weź kawałek kredy, owiń gazą i włóż do pudełka ze sztućcami. Dzięki temu srebro nie straci połysku. Aby przywrócić mu dawny blask wystarczy wypolerować je pastą do zębów.

6. Żaluzje

Ciężko jest doczyścić ale wystarczy nałożyć na rękę rękawiczkę. Spryskać ją płynem i po prostu przejechać po każdym fragmencie żaluzji :)

7. Plama na dywanie

Aby usunąć nawet starą plamę na dywanie wykorzystaj roztwór z jednej części octu i dwóch części wody. Spryskaj plamę i przeprasuj przez ręcznik. Plama zostanie na ręczniku :) Czasem czynność trzeba powtórzyć.

8. Mycie okien

Najpierw umyj okna normalnie płynem, a potem przetrzyj je gazetą. To usunie przyklejone kawałki brudu, które często zostają na szybie. Możesz wykorzystać gazetę jeśli nie masz specjalnej skrobaczki do szkła.

9. Zapachy chemikaliów po sprzątaniu

Czasami ciężko jest się pozbyć się zapachów po sprzątaniu. Aby to zrobić weź miseczkę i włóż do niej łyżeczkę ekstraktu z wanilii, a następnie umieść ją w rozgrzanym piekarniku. Już po paru minutach zamiast zapachu chemikaliów w całym domu rozniesie się zapach wanilii :)

10. Zlewozmywak

Aby dobrze oczyścić zlew i pozbyć się brzydkich zapachów z odpływu wystarczy nasypać do odpływu sody oczyszczonej, a następnie umieścić w nim kilka plasterków cytryny i spłukać gorącą wodą. Potem jeszcze szczoteczką do zębów doczyść odpływ.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!