10 niezawodnych sposobów na szybkie posprzątanie domu

Porady Data publikacji: 07 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Sprzątanie – to słowo na pewno uwielbia każda z nas. Zazwyczaj pracujemy cały tydzień aby… w weekend ogarnąć mieszkanie :) Niestety take jest już życie i warto jak najmniej czasu wolnego zmarnować na sprzątanie. Tych parę prostych porad pomoże Ci w tym.

1. Czyszczenie kranów

2016-11-07_233847

Zacznijmy tym razem od kranów w łazience. Ich czyszczenie będzie łatwiejsze jeśli poświęcisz tym razem ciutkę więcej czasu. Wyczyść kran, a następnie osusz. Weź papier do pieczenia i dokładnie wytrzyj nim baterię. Wosk z papieru ochroni powierzchnię kranu. Woda nie będzie robiła zacieków, a usunięcie rdzy to po prostu przetarcie kranu następnym razem wilgotną ściereczką.

2. Zardzewiałe narzędzia kuchenne

Wystarczy, że wrzucisz je do miski z octem albo Coca Colą. Po tym wystarczy je wrzucić do zmywarki i po rdzy nie będzie śladu.

3. Plamy na kanapie

2016-11-07_233936

Będziemy potrzebować alkoholu i wody destylowanej. Mieszamy obydwa w proporcji 1:1 i spryskujemy plamę. Delikatnie wycieramy ściereczką i po plamie.

4. Przypalone garnki

Wystarczy zagotować w nich ocet, a następnie przetrzeć je gąbeczką do mycia naczyń z dodatkiem płynu. Po problemie. Nawet najcięższe przypalenizny znikają.

5. Ściągaczka do wody

Kabina prysznicowa dłużej zostanie utrzymana w czystości jeśli po każdym razie przetrzesz ją ściągaczką do wody. Wystarczy po prysznicu przejechać szybę i po problemie. Robię tak od jakiegoś czasu i wcześniej zacieki z mydła pojawiały się po kilku prysznicach. Teraz minął już tydzień, a ich nadal nie ma!

6. Dziecięce zabawki

lego-568039_960_720

Jak często czyścisz dziecięce zabawki? Na pewno zbyt rzadko. Pluszaki po prostu wypierz, a wszystkie plastikowe zabawki i klocki możesz umyć w zmywarce. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

7. Osady z mydła

Osady z mydła na szklanych drzwiach od prysznica bardzo łatwo usuniesz używając do tego octu. Potem zastosuj trik ze ściągaczką do wody, o którym napisaliśmy wyżej.

8. Chusteczki nasączane

Ostatnio bardzo często z nich korzystam. Chusteczki nasączane do różnych powierzchni to genialny wynalazek. Wystarczy wziąć paczkę ze sobą i wyczyścisz wszystko po kolei. Bez zmieniania wody, bez płukania i używania dodatkowych detergentów.

9. Czyste fugi

Wymieszaj sodę oczyszczoną i ocet tak by powstała gęsta pasta. Weź wkrętarkę i szczotkę aby z szybkością burzy je wyczyścić i odnowić :) Będą bialutkie jak za młodu.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie-4

10. Nieparujące lustro

Podczas mycia lustra na końcu przetrzyj je pastą do zębów i wypoleruj ściereczką. Dzięki temu podczas kąpieli lustro nie będzie parowało. To naprawdę działa :)

 

 

Podobne artykuły