10 niesamowitych zastosowań płynu Listerine

Porady Data publikacji: 20 października 2016

Listerine oprócz swojego podstawowego zastosowania do płukania jamy ustnej można wykorzystać na wiele innych przydatnych sposobów. Warto je poznać bo są naprawdę niesamowite i pewnie nie raz się Wam przydadzą :)

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Grzybica paznokci

Listerine można zastosować jako lek na grzybicę paznokci. Wszystko dzięki zawartości tymolu, który jest grzybobójczy. Działa też jako środek antyseptyczny i zapobiega dalszej infekcji. Dlatego jeśli masz problemy z grzybicą paznokci zacznij je moczyć lub robić kompresy z Listerine. Jeśli robimy kompresy zostawiamy je na 45 minut.

2. Grzybica pachwin

Ze znanych nam już powodów można go również wykorzystać do leczenia grzybicy pachwin, która powoduje swędzenie. Aby sobie z nią poradzić moczymy wacik w Listerine i pocieramy nim delikatnie o skórę. Taką pielęgnację przeprowadzamy trzy razy dziennie.

3. Sposób na żółte paznokcie

Przebarwienia na paznokciach można wybielić za pomocą tego płynu do płukania ust. Wystarczy zmieszać Listerine i ocet w proporcjach 1:1 i moczyć w nim paznokcie przez 20 minut. Po kilku dniach kuracji efekt powinien być zadowalający.

4. Sposób na łupież

Jeśli masz problem z łupieżem możesz go wyleczyć za pomocą Listerine. Wystarczy wmasować płyn w skórę głowy i pozostawić na 5 minut. Potem włosy myjemy jak zwykle szamponem. Kurację powtarzamy 2 razy w tygodniu, aż do uzyskania efektu.

5. Sposób na suche pięty

Chcesz zmiękczyć i wygładzić suche pięty? Wszystko dzięki wcześniej wspominanemu składnikowi, który nazywa się tymol. Zabija bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach stóp oraz zmniejszają potliwość. Wpływa również na stan skóry.

Do miski ciepłej wody dodajemy szklankę listerine i szklankę octu. Moczymy w wodzie stopy przez 20 minut. Na koniec warto użyć jakiegoś balsamu.

Podobne artykuły