10 naprawdę fajnych gadżetów, które przydałyby się w każdej kuchni

Gadżety Kuchnia Data publikacji: 06 grudnia 2016

1. Ręcznik – fartuch

Praktyczny gadżet. Ręcznik i fartuch w jednym. Czyli coś co zawsze warto mieć pod ręką podczas gotowania. Jak Wam się podoba?

apron-with-towel

2. Ociekacz do naczyń

Bardzo fajny projekt ociekacza do naczyń, z którego woda ponownie trafia do zlewu. Dzięki temu nie musimy martwić się, że się przeleje. Ktoś miał naprawdę dobry pomysł :)

greatest-drainage-board-of-all-time

3. Wielopoziomowy piekarnik

Bardzo sprytny gadżet, dzięki któremu zyskamy dodatkowe miejsce w piekarniku. Możemy jednocześnie piec więcej rzeczy na różnych poziomach. Mimo półek w piekarniku to dużo lepiej się sprawuje.

maximum-oven-space

4. Nóż do mięsa

Najciekawsza w nim jest łapka, która ułatwia nam trzymanie mięsa, a jednocześnie sprawia, że każdy dostanie dokładnie taki sam kawałek. Bardzo fajne.

meat-tongs

5. Uchylacz do pokrywki

Prosty gadżet dzięki któremu możemy pozostawić pokrywkę uchyloną i nie musimy jej przesuwać na garnku. Wtedy zazwyczaj para osadza się i ścieka po pokrywce na kuchenkę. Z takim gadżetem to niemożliwe.

lid-holder

6. Ochraniacz na palce

Jeśli masz dużo do krojenia i chcesz zrobić to szybko to dużo łatwiej będzie z takim ochraniaczem na palce. Możemy wtedy kroić bardzo szybko bez obawy o nasze paluszki :)

finger-protector

7. Gotowanie makaronu

Prosty gadżet, dzięki któremu każdemu ugotujemy inny makaron. Możemy też łatwo go odlać, a do tego w rączce ma miarkę do oddzielenia jednej porcji spaghetti.

pasta-baskets

8. Krajalnica do ciasta

Perfekcyjnie równe kawałki szarlotki uzyskasz dzięki tej prostej krajalnicy :) Już nie będzie mowy „mamo, ale on ma większy”. :)

perfect-pie-slicer

9. Miarka do produktów sypkich

Dzięki niej odmierzysz zawsze idealną ilość mąki lub innego sypkiego produktu. Przyda się podczas pieczenia ciast, gdzie składniki muszą być idealnie odmierzone aby ciasto wyszło według przepisu.

precise-measuring-cups

10.  Pokrywka do odlewania

Bardzo fajny garnek. Dzięki takiej pokrywce bez trudu odlejemy wodę. Widziałam też takie specjalne dostawki do garnka do odlewania wody, ale ten pomysł podoba mi się bardziej :)

straining-pot

 

Podobne artykuły