10 genialnych zastosowań wosku samochodowego w domu

Porady Data publikacji: 04 lipca 2016

Woskowanie

Wosk samochodowy świetnie wypełnia rysy, nadaje połysku i sprawia, że powierzchnie są chronione niewidoczną warstwą wosku. To świetnie sprawdza się w przypadku karoserii naszych samochodów, ale również jest bardzo przydatne w naszym domu. Oto 10 genialnych sposobów na wykorzystanie wosku samochodowego w domu. Zobaczcie same :)

1. Kurz

Jeśli wyczyścisz szafkę z kurzu lub rolety, a następnie wypolerujesz je cienką warstwą wosku to kurz nie będzie na nich tak osiadał. Będzie również dużo łatwiej usunąć z nich brud. Możesz to np. zrobić na łopatkowym wentylatorze przysufitowym, na którym osadza się wiele brudu.

2. Parujące lustro

Jeśli nie chcesz by lustro w łazience parowało przy każdej kąpieli wystarczy umyć je, a następnie wypolerować cienką warstwą wosku (robimy to na sucho). Sposób działa przez parę tygodni, a lustro podczas kąpieli nie paruje :)

3. Sprzęty ogrodnicze

Jeśli kończy się sezon ogrodowy to na zimę zabezpiecz ostrza sprzętów ogrodowych np. nożyc do żywopłotu cienką warstwą wosku samochodowego. Dzięki temu nie złapie ich korozja, a na nowy sezon będą jak nowe. 

4. Odciski palców na urządzeniach kuchennych

7536525164_d830f2e231_b

Jeśli masz urządzenia w kuchni typu Inox to na pewno wiesz jak szybko pojawiają się na nich odciski palców. Wystarczy, że po czyszczeniu nałożysz na nich cienką warstwę wosku samochodowego, a odciski i smugi nie będą się na nich pojawiać tak szybko.

5. Prysznic

Nałóż wosk samochodowy na szklaną kabinę prysznicową, a woda będzie spływać po niej jak po masce samochodu przez co nie zostaną zacieki i plamy po mydle. Dzięki temu sprzątanie łazienki będzie łatwiejsze i będzie ona wyglądać lepiej.

6. Kuchenka

Wypoleruj woskiem płytę swojej kuchni gazowej. Teraz gdy coś skapnie na nią to usuniesz to bez większego trudu. Nawet gdy zaschnie!

7. Marmurowe parapety

26814489383_50279817b1_b

Możesz im w ten sposób nadać błysku i świetnego wyglądu, który będzie utrzymywał się przez długi czas. To świetny pomysł więc wykorzystajcie go przy najbliższych porządkach.

8. Mechanizmy szafek

Jeśli masz wysuwane szafki, które coraz ciężej jest wysunąć, albo domyk zaczyna szwankować to nasmaruj je woskiem samochodowym. Będą chodziły jak nowe ;)

9. Łopata do śniegu

Jeśli zimą przed odśnieżaniem posmarujesz łopatę do śniegu woskiem samochodowym to śnieg nie będzie do niej przywierał,  a odśnieżanie będzie łatwiejsze.

10. Naprawianie płyt CD

26932062423_aa5fa0c5aa_b

Jeśli masz starą płytę CD, która nie chce działać bo ma rysy, to spróbuj je wypełnić woskiem samochodowym. W wielu przypadkach to działa.

Podobne artykuły