10 genialnych zastosowań octu jabłkowego

Porady Data publikacji: 13 maja 2016

111-1-550x291

Ocet jabłkowy to produkt o bardzo wielu praktycznych zastosowań i przydaje się nie tylko w kuchni. Zobaczcie kilka sposobów na jego wykorzystanie :)

Ocet jabłkowy na wzdęcia

Masz problemy ze wzdęciami? Ocet jabłkowy bardzo Ci w tym pomorze. Wystarczy dodać łyżkę octu do szklanki wody i wypić :) Możesz dodać trochę soku z cytryny aby zmienić smak jeśli nie lubisz octu.

Ocet jabłkowy na udrażnianie rur

2-5

Zapchane odpływy w kuchni, która z nas tego nie zna. Aby sobie poradzić z tym przyda się ocet jabłkowy. Mieszamy go wraz z proszkiem do pieczenia i wlewamy do odpływu. Czekamy chwilę i spłukujemy. Do tego eliminuje przykre zapachy.

Ocet jabłkowy na łupież

Jeśli masz problem z łupieżem wymieszaj ocet jabłkowy z wodą w proporcjach 1:1 i przelać do butelki z atomizerem. Spryskaj nią włosy, a po 15 minutach umyj. Stosuj tą kurację codziennie, a pozbędziesz się problemu :)

Ocet jabłkowy do sprzątania

4-7

Nadaje się do czyszczenia wszystkiego oprócz drewna (może zmatowieć). Oprócz tego jest świetnym i tanim środkiem czyszczącym do plastiku, armatury czy szkła. Wypróbujcie, a nie będziecie musieli kupować drogich środków sprzątających :)

Ocet jabłkowy na ból gardła

Jeśli masz problem z bólem gardła wymieszaj 1/4 szklanki octu z wodą, którą dopełnisz szklankę do końca. Zrób sobie z tego przed snem płukanie gardła :) Zabijesz bakterie i złagodzisz ból!

Ocet jabłkowy na zgagę

Męczy cię zgaga? Wypił łyżkę octu jabłkowego i popij szklanką wody. To najlepszy i najtańszy środek na zgagę, który naprawdę działa :)

Ocet jabłkowy usuwa brodawki

8-1

Jeśli chcesz się pozbyć jakiejś uprzykrzającej Wam życie brodawki to zamoczcie wacik w occie jabłkowym i przyłóżcie do brodawki. Zawińcie plastrem i pozostawcie na noc.  Oczywiście nie zniknie pierwszej nocy, ale powtarzaj kurację, a efekt Cię zaskoczy.

Ocet jabłkowy na brzydki zapach stóp

Jeśli męczy Cię problem potliwych stóp, które w efekcie brzydko pachną to maczaj wieczorem stopy w wodzie z octem jabłkowym. Codziennie powtarzana czynność wyeliminuje Twój problem. Musisz zabić bakterie i grzyby, które powodują brzydki zapach. Ocet sobie z nimi doskonale poradzi.

Ocet jabłkowy na usuwanie pleśni

Ocet zabija grzyby więc idealnie nadaje się do zwalczania pleśni. Wymieszaj go z wodą i przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj pleśń i pozostaw na noc. Rano dobrze zmyj powierzchnię i ścierkę wyrzuć.

Ocet jabłkowy na przykre zapachy z kosza na śmieci

Jeśli nie możesz domyć kosza i brzydko z niego pachnie na dno nalej octu jabłkowego i pozostaw na noc. Następnego dnia wytrzyj kosz i będzie jak nowy :)

Podobne artykuły