10 genialnych sposobów na wykorzystanie kasztanów

Porady Data publikacji: 02 października 2016 / Aktualizacja: 2024-05-19
chestnut-1698741_960_720

Mamy sezon na kasztany. Spadają już całym hurtem z drzew. Dlatego warto je zebrać, bo można je wykorzystać na wiele genialnych sposobów. Założę się, że o większości z nich do tej pory nie wiedzieliście.

1. Mycie zębów

Kasztany mają działanie wybielające. Wystarczy wydobyć miazgę ze środka kasztana i bardzo dobrze ją rozetrzeć. Możesz dodać do niej pasty do zębów i umyć swoje zęby :)

2. Kąpiel

Możesz je wykorzystać do kąpieli. Dzięki temu pobudzą krążenie krwi w ciele. Wystarczy wsypać łyżkę sproszkowanych kasztanów do garnka z wodą i następnego dnia ją zagotować i dodać do kąpieli. To takie domowe spa :)

3. Do prania

Kasztany działają tak samo, jak orzechy mydlane, które można kupić w sklepie. Wykorzystaj je do wyprania swojej odzieży. To taki eko proszek.

4. Szampon na zniszczone włosy

Kasztany mają właściwości regenerujące zniszczone włosy. Zrób z nich wywar do mycia włosów i zacznij stosować razem z szamponem.

5. Maseczka

Maseczka na twarz z kasztanów to idealny sposób na utrzymanie młodości. Wystarczy 2 łyżki sproszkowanych kasztanów wymieszać z niewielką ilością wody i nałożyć na twarz.

6. Żel pod prysznic

Możesz z nich zrobić naturalny środek do mycia ciała. Najpierw trzeba je wysuszyć w piekarniku i zetrzeć na proszek. Następnie dodajemy 3 łyżki kasztanów do 300 ml wody i jednym startym jabłkiem. Nasz żel jest gotowy.

7. Zamiast mąki kartoflanej

Możesz używać proszku z kasztanów zamiast mąki kartoflanej podczas pieczenia i nadać wypiekom ciekawego smaku i aromatu.

8. Sposób na mszyce

Jeśli masz problem z mszycami, wystarczy zrobić wywar z kasztanów i dodać go do wody, którą podlewasz kwiaty.

9. Pielęgnacja ciała

Kasztan zawiera wiele cennych składników, które pomogą nam dbać o naszą urodę. Zrób z nich proszek i dodaj oliwy z oliwek, a następnie użyj ich jako balsamu do masażu ciała.

10. Masaże relaksacyjne

Kasztany można wykorzystać do masażu stóp. Połóż kilka kasztanów na podłodze i przetaczaj po nich stopami. Taki masaż poprawi krążenie i zrelaksuje mięśnie.

Podobne artykuły