10 dobrych nawyków, które przyśpieszą Twój metabolizm

Metabolizm to temat poruszany przez nas wielokrotnie. Mamy nadzieję, że jednak Was to nie zanudzi bo jest to bardzo ważny element naszego codziennego życia. Dzięki odpowiedniej regulacji metabolizmu możemy żyć zdrowiej i nie martwić się o swoją linię. Oczywiście starania o poprawę naszego metabolizmu muszą iść w parze ze zdrową i zrównoważoną dietą, ale są doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej diety odchudzającej. Zadbaj o swój metabolizm i nawyki żywieniowe, a to już wiele zmieni :)

DomPelenPomyslow.pl 10 dobrych nawyków, które przyśpieszą Twój metabolizm

1. Zaplanuj swoje posiłki

Na pewno Was nie zdziwi jeśli powiemy Wam, że dla optymalnej pracy metabolizmu powinniście zjadać 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu np. 3h. Kluczem do sukcesu jest tutaj systematyczność. Organizm gdy przez jakiś czas nie dostaje pożywienia zaczyna gromadzić rezerwy na czarną godzinę, a my tego bardzo byśmy nie chcieli. Dlatego nie warto zawodzić swojego organizmu i serwować mu posiłki o stałych porach.

2. Pij więcej płynów

DomPelenPomyslow.pl 10 dobrych nawyków, które przyśpieszą Twój metabolizm

Tą poradę też słyszeliście wiele razy dlatego nie będziemy się tutaj rozwodzić. Warto jednak pamiętać, że gdy pozbawimy organizm odpowiedniej ilości wody będzie spalał mniej kalorii. Dlatego pijmy wodę, najlepiej czystą.

3. Więcej nabiału

Nabiał jest Twoim przyjacielem w walce o zdrowie i idealną sylwetkę. Posiada wiele składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego spalania tłuszczu i budowania masy mięśniowej. Wapno, którego nabiał ma dużo odgrywa niezwykle istotną rolę w metabolizmie.

4. Aktywność fizyczna

DomPelenPomyslow.pl 10 dobrych nawyków, które przyśpieszą Twój metabolizm

Każda aktywność fizyczna jest na wagę złota. Oczywiście im większa i bardziej energiczna tym szybciej pozwoli nam się pozbyć zbędnych kilogramów. Ale jeśli cały dzień spędzamy na fotelu to warto zacząć choćby od spaceru. Jeśli ćwiczycie to Wasze mięśnie będą również potrzebowały energii w czasie spoczynku, dlatego najlepszym sposobem na podkręcenie metabolizmu jest regularne robienie ćwiczeń.

5. Wczesne wstawanie

Badania pokazują, że osoby, które wstają wcześnie mają więcej energii, ich dzień jest dłuższy, a metabolizm działa skuteczniej. Podczas snu organizm zużywa mniej energii niż podczas dnia. Jeśli wiele śpimy nasz dzień wzmożonej aktywności metabolicznej będzie krótszy.

Ten artkuł ma więcej niż jedną stronę Strona 1 Strona 2
Zobacz również
Skomentuj

10 dobrych nawyków, które przyśpieszą Twój metabolizm